De provincie Limburg gebruikt cookies om jouw surfervaring op deze website gemakkelijker te maken.

Strikt noodzakelijke cookies
Deze cookies zijn strikt noodzakelijk om in de site te navigeren, of om te voorzien in door jou aangevraagde faciliteiten.
Functionaliteitscookies
Deze cookies verbeteren van de functionaliteit van de website door het opslaan van jouw voorkeuren.
Prestatiecookies
Deze cookies helpen om de prestaties van de website te verbeteren, waardoor een betere gebruikerservaring ontstaat.
Online surfgedrag gebaseerde reclame cookies
Deze cookies worden gebruikt om op de gebruiker op maat gemaakte reclame en andere informatie te tonen.

De deputatie na 1 december 2006

Laatst aangepast donderdag, 04 april 2019, 11.13 u.

Na de provincieraadsverkiezingen van 8 oktober 2006 bestond de meerderheid van de provincieraad bestond uit CD&V - sp.a-Spirit (dat in mei 2008 sp.a + Vl.Pro werd en later in het voorjaar van 2009 terug sp.a werd) - VLD/Vivant (dat even later Open VLD werd).

Na de installatievergadering van 1 december 2006 werd de deputatie als volgt samengesteld.

  • Voorzitter
    • Steve Stevaert, gouverneur (nam ontslag en werd op 5 oktober 2009 opgevolgd door Herman Reynders)
  • Leden
    • Marc Vandeput (CD&V)
    • Sylvain Sleypen (sp.a-Spirit) (nam ontslag op 19 januari 2011 en werd opgevolgd door Jean Paul Peuskens (sp.a) op 19 januari 2011)
    • Gilbert Van Baelen (VLD/Vivant)
    • Frank Smeets (CD&V)
    • Hilde Claes (sp.a-Spirit) (nam op 14 oktober 2009 ontslag en werd opgevolgd door Walter Cremers (sp.a) op 21 oktober 2009)
    • Erika Thijs (CD&V) († 4.08.2011) (Frank Smeets nam haar taken waar tot 21 september 2011, op 21 september 2011 werd Mieke Ramaekers aangesteld als gedeputeerde)
  • Mark Martens, proviciegriffier (ging op pensioen op 1 januari 2008 en werd opgevolgd door Renata Camps op 1 maart 2008)

Wil je kennismaken met het beleid tijdens deze legislatuur?

Marc Vandeput

  • woordvoerder van de deputatie
  • economie, industrieterreinen en lokale economie
  • sociale economie 
  • voorzitter POM (Provinciale Ontwikkelingsmaatschappij) - ERSV (Erkend Regionaal Samenwerkingsverband) - RESOC (Regionaal Sociaaleconomisch Overlegcomité)
  • internationale samenwerking (Stichting Interregio Brabant/Limburg) en euregionale contacten
  • Europese programma's (Doelstelling 2 en 3 - Euregio Maas-Rijn en Euregio Benelux-Middengebied - Plattelandsontwikkelingsprogramma PDPO II)
  • landbouw en plattelandsontwikkeling

Sylvain Sleypen

  • jeugd
  • toerisme en recreatie
  • regiomarketing
  • public relations, informatie
  • media (nieuwe) 
  • provinciale Bibliotheek Limburg
  • provinciale domeinen Bokrijk en Rullingen

Gilbert Van Baelen

  • personeel en organisatie - PLOT (Provincie Limburg Opleiding en Training)
  • kwaliteitszorg
  • administratieve vereenvoudiging
  • informatica
  • cultuur - provinciale culturele instellingen - bibliotheekwezen - monumentenzorg
  • wegenwerken en buurtwegen
  • wonen
  • Euregionale contacten
  • stedelijk en gemeentelijk beleid
  • provinciepatrimonium en logistiek
  • ontvangsten

Frank Smeets

  • financiën en begroting
  • leefmilieu - natuur - waterlopen - visserij - Provinciaal Natuurcentrum - Provinciaal Domein Nieuwenhoven
  • onderwijs en vorming, provinciale onderwijsinstellingen en Provinciale Hogeschool Limburg

Hilde Claes

  • ruimtelijke ordening, streekontwikkeling, bouw- en verkavelingsvergunningen, ruimtelijke uitvoeringsplannen
  • veiligheid
  • mobiliteit en verkeer
  • sport/sporthal Dommelhof
  • dierenwelzijn
  • lokale besturen en intergemeentelijke samenwerking
  • juridische aangelegenheden - provinciedecreet
  • confessionele en niet-confessionele gemeenschappen
  • crematoria

Erika Thijs

  • welzijnsbeleid
  • gezondheidsbeleid
  • gehandicaptenbeleid
  • ouderenbeleid - rollend woonfonds
  • integratiebeleid
  • gelijke kansenbeleid
  • ontwikkelingssamenwerking
  • vrijwilligerswerking
  • opvoedingsondersteuning

naar het online platform Limburg in cijfers
Vacatures
Adressenbestand

Nieuws

vrijdag, 22 januari 2021
Op dinsdag 19 januari 2021 vond er een eerste overleg plaats tussen de stad Sint-Truiden en de gouverneur en met volgende partners: Agentschap Zorg en Gezondheid, Eerstelijnszone Haspengouw,...
donderdag, 21 januari 2021
Jessie De Weyer
Op woensdag 20 januari 2021 werd Jessie De Weyer aangeduid, als eerste vrouwelijke, nieuwe voorzitter van de provincieraad. Ze neemt zo de fakkel over van haar partijgenoot Huub Broers, die op woensdag 16...
woensdag, 06 januari 2021
Gouverneur Jos Lantmeeters zit voor een kerstboom.
Omwille van de COVID-19-pandemie kon de jaarlijkse nieuwjaarsontvangst in het Provinciehuis niet plaatsvinden. Gouverneur Jos Lantmeeters houdt er toch aan een nieuwjaarsboodschap te verspreiden aan...

Prikbord