Wie verdient het niet? Een deugddoend aperitief in de vorm van een fris wijntje of lekker biertje op een zomers terras. We hunkeren allemaal wel eens naar zo’n zorgeloos momentje. Maar staan we er wel bij stil dat dit op terugweg naar huis abrupt kan omslaan? Bij letselongevallen in Limburg zijn 8 % van de geteste bestuurders onder invloed van alcohol of drugs. Deze cijfers blijven de laatste jaren op dezelfde hoogte hangen.
Wat kun jij eraan doen? Kies een chauffeur die nuchter blijft of denk aan andere, veilige alternatieven. De meest voor de hand liggende oplossing is het alternatief vervoer in de vorm van taxi, trein of bus. Of kies voor een overnachting in eigen streek, met heerlijk ontbijt in de morgen. Je ontdekt misschien wel verborgen parels.
Wat zal me dat kosten? We lijsten hieronder een aantal prijzen op. Buiten de kostprijs moet je uiteraard ook je eigen veiligheid en die van anderen meerekenen, en die is onbetaalbaar!
Mogelijkheden | Tarief |
---|---|
Lichte alcoholintoxicatie bij controle (tussen 0,5 en 0,8 ‰) |
179,00 euro
|
NMBS treinticket Hasselt-Genk |
3,30 euro
|
Ticket De Lijn (60 minuten) |
1,80 euro
|
Taxi Hasselt – Genk met nachtsupplement |
37,30 euro
|
Overnachting met ontbijt (2 personen) v.a. |
80,00 - 125,00 euro
|
Wie SLim is, rijdt nuchter. Samen gaan we voor 100 % SLim!